Mustafa

Home » İsimler » Mustafa
İsimler 21 yorum

Mustafa isminin ebced değeri : 229

Mustafa isminin esması ve okuma sayısı : El-Kebir : 232

El-Kebir esmasının anlamı : Çok büyük ve yüce olandır. Büyüklük ve şanının yüceliğine sınır olmayan, ne kadar büyük olduğunu kendisi bilen, hiçbir varlık tarafından bilinmeyen ve bilinmeyecek olan demektir.

21 thoughts on - Mustafa

 • Benim iki ismim
  Var
  Mustafa Oğuz’un karşılığı olan ebced değeri nedir?
  Öğrenebilirmiyimm?

  • Mustafa isminin ebced değeri : 229 Mustafa isminin esması ve okuma sayısı : El-Kebir : 232 El-Kebir esmasının anlamı : Çok büyük ve yüce olandır. Büyüklük ve şanının yüceliğine sınır olmayan, ne kadar büyük olduğunu kendisi bilen, hiçbir varlık tarafından bilinmeyen ve bilinmeyecek olan demektir.

   Oğuz İsminin ebced değeri : 1020

   Oğuz isminin esması ve okuma sayısı : El-Azim : 1020

   El-Azim esmasının anlamı : Büyüklüğünün sınırı, ölçüsü olmayan,İnsan aklının erişemiyeceği derecede büyük olan. Bütün noksan sıfatlardan münezzeh ve mukaddes olan demektir.

  • Tuba isminin ebced degeri: (27) Tuba isminin okuyacağı esma: (20) El-vedud c..c 20 El-Hadi c.c El-Vedûd esmasının anlamı : İyi kullarını seven, onlara rahmet ve bereketini ulaştıran, onlardan razı olan ve çok sevilen demektir. El-Hâdi esmasının anlamı : Dilediği kullarını hidayete erdiren, doğru yola ulaştıran. onlara hayırlı yollar açan demektir.

 • Kendi ismim Mustafa, Annemin İsmi HÜSNÜHAN ebced değerleri nedir ayrı ayrı yazabilirmisiniz lütfen birde Hangi Esmaları okumam gerekir çıkan sonuca binaen? Teşekkürler

  • Mustafa isminin ebced değeri : 229
   okuması gereken esma ve sayısı : Yâ Kebîr 232
   Hüsnühan isminin ebced değeri 785
   okuması gereken esma ve sayısı : Yâ Müzill 770

LEAVE A COMMENT